Czy warto zapisać dziecko do niepublicznej szkoły podstawowej?
Choć szkoły publiczne cały czas cieszą się ogromnym zainteresowaniem, część rodziców rozważa zapisanie pociech do placówki prywatnej. Nic w tym dziwnego, gdyż miejsca te oferują szereg korzyści, których próżno szukać w instytucjach finansowanych przez państwo. W tym artykule wyjaśnimy, jak działają niepubliczne szkoły podstawowe, by pomóc ci w wyborze właściwego rozwiązania dla twojego dziecka.
Indywidualne podejście
Jak wiadomo, klasy w szkołach publicznych często liczą kilkudziesięciu uczniów. Sprawia to, że nauczyciele nie mogą indywidualnie podchodzić do każdego z nich, gdyż zwyczajnie nie wystarczyłoby na to czasu podczas lekcji. Dzieci mające problemy z przyswojeniem materiału są więc w takich placówkach zauważalnie pokrzywdzone i prawdopodobnie nikt nie zauważy ich trudności, a dowiemy się o nich dopiero podczas sprawdzianów. W niepublicznej szkole podstawowej klasy są bardziej kameralne, dzięki czemu nauczyciele mogą poświęcić czas każdemu dziecku z osobna. Mniejsza liczebność oznacza również bardziej przyjazną atmosferę zarówno pomiędzy dziećmi, jak i w relacji uczeń nauczyciel. Przy takiej ilości podopiecznych większość grona pedagogicznego może bowiem dobrze poznać każdego z nich, by następnie dostosowywać metody nauczania do indywidualnych potrzeb. Dokładne poznanie dzieci będzie istotne również podczas kontaktu z rodzicami, którzy oczekują dokładnych informacji odnośnie do postępów swoich pociech.
Wyższy komfort nauki
Ponieważ szkoły prywatne, na przykład Atena, finansowane są z pieniędzy rodziców, mają niezbędne środki na wyposażenie. Dzieci zyskują więc bardziej przytulne i komfortowe klasy, a dodatkowo mają dostęp do wszelkich niezbędnych pomocy naukowych. Dzięki temu zdobywanie wiedzy jest znacznie przyjemniejsze, a dziecko będzie chętniej do szkoły uczęszczać. Ponadto placówki takie zapewniają rozmaite zajęcia pozalekcyjne, podczas których istnieje możliwość rozwijania pasji czy nadrabiania ewentualnych zaległości. Nie musimy więc dodatkowo wozić dziecka na popołudniowe zajęcia sportowe czy wynajmować korepetytora z problematycznych przedmiotów, gdyż wszystko to zapewni wybrana szkoła. Dodatkowo często odbywa się to w ramach opłaconego już czesnego, podczas gdy w placówkach publicznych za pozalekcyjne zajęcia zwykle musimy zapłacić.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana